REWAL

wiek 7 – 18 lat

Kolonia tematyczna dla dzieci: blok rekreacyjny i językowy
                               

REWAL – to kąpielisko nadmorskie w województwie zachodniopomorskim, położone 25 km od Kamienia Pomorskiego i 50 km od Kołobrzegu. Klifowy brzeg, szeroka, czysta i piaszczysta plaża oraz wspaniały mikroklimat, a także ilość atrakcji turystycznych to bez wątpienia duże atuty tej miejscowości.  Rewalska plaża od lat otrzymuje „Błękitną flagę” – międzynarodowe odznaczenie przyznawane najczystszym i najbezpieczniejszym kąpieliskom na świecie.

ZAKWATEROWANIE:
Ośrodek Wczasowy Adria składa się z dwóch budynków (główny i budynek II) i położony jest nad samym morzem, wzdłuż promenady. Położony w cichej i najładniejszej części Rewala, ok 20 metrów od plaży. Na terenie ośrodka znajduje się odkryty basen kąpielowy, wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią, boisko do siatkówki i koszykówki, miejsce na ognisko oraz plac zabaw, sala dyskotekowa. Ośrodek wyposażony w monitoring z zabezpieczony wejściem do budynków oraz z ogrodzonym całym terenem.
Zakwaterowanie w budynku II w pokojach 3,4,5 osobowych z łazienkami, balkonami i TV.WYŻYWIENIE:
3 posiłki dziennie+ podwieczorek/przekąska (śniadanie – w formie bufetu, obiad - serwowany, kolacja- w formie bufetu). Pierwsze świadczenie - kolacja, ostatnie świadczenie - śniadanie + suchy prowiant na drogę.

 


PROGRAM :
•    Spacer po Rewalu: aleja róż i zakochanych – dwie alejki, znajdujące się bezpośrednio na nadmorskim klifem obsadzone roślinami i krzewami, taras widokowy- idealne miejsce do oglądania morskich fal i odległego horyzontu.
•    Zwiedzanie Parku Wieloryba w Rewalu – jedna z największych atrakcji turystycznych na Pomorzu Zachodnim. Powierzchnia parku zajmuje ok 2 hektary. Park został podzielony na  4 krainy tematyczne, w których znajduje się ponad 100 modeli ryb i morskich ssaków z największym modelem płetwala błękitnego w Europie.
•    Wizyta w Bajkowej Chacie w Rewalu. Miejsce rozrywki dla całej rodziny. Świat baśni i iluzji oraz strachu. To właśnie w tym miejscu uczestnicy będą mogli na własne oczy zobaczyć Jasia i Małgosię, usiąść w saniach Królowej Śniegu, stanąć oko w oko z wampirem Draculą.
•    Wycieczka autokarowa do Trzęsacza, gdzie znajdują się ruiny gotyckiego kościoła na skarpie oraz Muzeum Multimedialne na klifie. Wizyta w muzeum to nie tylko spotkanie z historią, geografią, czy wiedzą o regionie, lecz także lekcja wyobraźni.
•    Wycieczka autokarowa do Pobierowa, gdzie znajduje się Magiczny Domek.  Niezwykła przygoda w domku, który „stanął na głowie”. Wszystko jest tutaj odwrócone i sprawia niesamowite wrażenie. Zwykłe rzeczy nabierają całkowicie nowego charakteru. Spacer po suficie to nie lada wyzwanie dla zmysłów.
•    „Oko iluzji” w Pobierowie – kompleks rozrywkowy to wyjątkowa kompozycja magicznych atrakcji dla dzieci z nutą edukacji i poczucia humoru. Jest to także miejsce do aktywnej zabawy i rozrywki z iluzją.
•    Wizyta w największym Aqua Parku w północnej Polsce, znajdujący się w Pogorzelicy. Korzystanie z krytych i odkrytych basenów, jaccuzi, wodne place zabaw dla dzieci oraz zjeżdżalnie wodne.
•    „Królestwo Posejdona” – czyli cykl zajęć tematycznych m.in. najpiękniejsza nimfa wodna – wybory miss turnusu, najpiękniejszy król morza – wybory mistera turnusu, morze w butelce - zabawa w tworzeniu swojego małego morza, które uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu, test wiedzy na temat królestwa Posejdona - każdy z uczestników będzie musiał odpowiedzieć na kilka pytań. Test wyłoni najlepszego uczestnika, który otrzyma trójząb Posejdona, głęboko pod wodą znajduje się siedziba króla morza - konkurs na najlepszy pałac wyrzeźbiony w piasku,  w podwodnym świecie - konkurs na najciekawszą historię o podwodnym świecie,  bal u Posejdona - impreza przebierana, konkurs na najbardziej oryginalny ubiór związany z podwodnym światem,
•    Gry i zabawy świetlicowe m.in. kalambury, 
•    Chrzest morski,
•       Zajęcia rekreacyjno – sportowe, rozgrywki, mecze, konkursy z nagrodami
•       Plażowanie i kąpiele morskie pod okiem ratownika
•       Ognisko z pieczeniem kiełbasek
•       Dyskoteki z profesjonalnym DJ-em.

 


PROGRAM TEMATYCZNY
(dla chętnych):


1. Język angielski – nasi lektorzy pokażą uczestnikom jak połączyć naukę ze wspaniałą zabawą. Lektor poprowadzi zajęcia ok 1.5 godziny dziennie. Celem wakacyjnego programu językowego jest poszerzenie słownictwa, praktyczne zastosowanie angielskiego oraz zabawy językowe.

2. Rekreacja – czekają na Was gry i zabawy zespołowe realizowane na terenie ośrodka wczasowego. Do dyspozycji uczestników sprzęt rekreacyjny (gry planszowe, piłki, rakiety do tenisa stołowego, cymbergaj)

 


RAMOWY PROGRAM:
Dzień 1: Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd do Rewala. Zakwaterowanie, kolacja.
Dzień 2-10: Pobyt, plażowanie, zajęcia rekreacyjno-sportowe, realizacja programu.
Dzień 11: Po śniadaniu wykwaterowanie. Wyjazd z Rewala. Przejazd do miejsca wsiadania w  godzinach wieczornych. Obowiązkowy odbiór dziecka przez rodzica lub osobę upoważnioną.

 


TERMIN:
06.08 – 16.08.2018

                  


CENA
(za osobę):
1.650 złŚWIADCZENIA:
- transport autokarem na trasie Poznań – Rewal- Poznań
- 10 noclegów w Ośrodku Wczasowym Adria w Rewalu
- wyżywienie: 3 x dziennie + suchy prowiant na drogę powrotną
- opieka wykwalifikowanej kadry
- opieka ratownika na plaży i przy basenie 
- opieka pielęgniarki
- ubezpieczenie NNW do 5.000 zł w kraju
- realizacja załączonego programu

 

 
MIEJSCE WYJAZDU: 
Poznań - Godzina wyjazdu do ustalenia w późniejszym terminie.

 

WAŻNE:
-    każdy uczestnik musi posiadać stroj kąpielowy, a także mały plecaczek na wycieczki.
-    Ubrania na zimną i ciepłą pogodę
-    Wymagane jest zabranie ważnej legitymacji szkolnej
-    Jeśli dziecko przyjmuje leki na stałę lub tymczasowo prosimy o taką informacje
-    Odbiór dziecka przez opiekuna prawnego lub osobę do tego upoważnioną
-    Każdy uczestnik musi mieć wypełnioną kartę kwalifikacyjną
-    Zalecamy nie zabierać na wyjazd cennych przedmiotów.