Tradycje działalności sięgają roku 1992, kiedy to osoby, które tworzą firmę profesjonalnie zajęły się organizacją wyjazdów pozaeuropejskich. Samo biuro powstało w 2006 roku. W swojej działalności skupia się głównie na wyjazdach egzotycznych o wysokim standardzie oraz na wycieczkach posiadających interesujący program zwiedzania. Prestige Holidays & Tour specjalizuje się też w wyjazdach dla firm. Na swoim koncie ma wiele zorganizowanych imprez typu incentive dla banków, firm farmaceutycznych, korporacji, firm telekomunikacyjnych i wielu innych. Do każdego projektu pracownicy biura podchodzą elastycznie i są w stanie zorganizować niemal wszystko.

Pracownicy odwiedzili tysiące miejsc na całym świecie. Obecnie swoje doświadczenie wykorzystują w organizacji imprez dla Państwa.

Autorem programów wyjazdów objazdowych jest Jacek Torbicz – geograf i dziennikarz, prowadzący wielu programów radiowych oraz wieloletni redaktor naczelny magazynu „Globtroter”. Autor przejechał prawie wszystkie trasy proponowane przez Prestige Holidays & Tours.

Każdy program jest dopracowany w najmniejszym szczególe.