Mediterraneum Tour Operator istnieje na rynku turystycznym od prawie 20 lat. Firma została założona w 1991 roku. Zajmuje się organizacją wyjazdów do wszystkich krajów europejskich, a specjalnością się wycieczki do Włoch. W ofercie biura Mediterraneum znajdziemy sprawdzone i cieszące się od wielu lat popularnością wycieczki objazdowe oraz objazdowo-wypoczynkowe do Włoch, Francji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji i innych krajów Półwyspu Bałkańskiego oraz do Wielkiej Brytanii, Krajów Nadbałtyckich, Czech, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Turcji, Litwy, Ukrainy i wielu innych
Drugą, poza Włochami, specjalnością biura są pielgrzymki m.in. do Rzymu, Medjugorie, Fatimy, Santiago de Compostella, Lourdes, La Salette, Ziemi Świętej, Jordanii i Egiptu. Oprócz typowych pielgrzymek dla poszczególnych parafii biuro zajmuje się także obsługą wyjazdów diecezjalnych do Rzymu na uroczystości beatyfikacyjne, kanonizacyjne i inne ważne wydarzenia dla Kościoła.
Biuro Mediterraneum zajmuje się także organizacją konferencji, wyjazdów szkoleniowych i integracyjnych dla zakładów pracy. W ofercie biura znajdziemy też wyjazdy dla dzieci i młodzieży krajowe oraz zagraniczne, a także liczne obozy i zimowiska.
Mediterraneum przy organizacji swoich wyjazdów zawsze na pierwszym miejscu stawia wysoką jakość usług połączoną z interesującym programem. Wycieczki są zorganizowane tak, by turyści mogli w ciągu kilku dni poznać kulturę i piękno zwiedzanego miejsca.