Biuro podróży Lekier istnieje na rynku turystycznym od ponad dwudziestu lat. Biuro ma swoją siedzibę w Warszawie. Specjalnością są tutaj wyjazdy do Paryża. W ofercie biura znajdziemy wycieczki grupowe, ale też wiele programów dla klienta indywidualnego. Wyjazdy do Paryża odbywają się różnymi środkami transportu: samolotem, autokarem lub na dojazd własny. Biuro podróży Lekier oferuje wycieczki objazdowe nie tylko po Paryżu, ale też po całej Francji oraz do Niderlandów, Niemiec, Czech i wielu innych krajów Europy. Głównym celem jest  jednak Francja i to na ten kraj jest nastawiona działalność organizatora. Biuro organizuje wycieczki grupowe do Paryża, wycieczki pobytowe na Lazurowym Wybrzeżu, wycieczki objazdowe nad Loarę, do Bretanii, Normandii, Owernii, Pirenejów i w Alpy. Ponadto na turystów indywidualnych czekają w Paryżu rozmaite świadczenia.
 

 
W ofercie biura znajdziemy też wiele wyjazdów do parków rozrywki we Francji i w całej Europie, m.in. do Disneylandu czy parku Asterixa.
Biuro podróży Lekier zajmuje się również organizacją wycieczek szkolnych, pielgrzymek czy wyjazdów firmowych i integracyjnych.