KENIA

Safari w Kenii to niezapomniana przygoda, szczególnie podczas wycieczki objazdowej. W jej czasie upamiętnisz na fotografii przyrodę i zwierzęta żyjące w swoim naturalnym środowisku. Przeżyj tą przygodę z nami!

Kenia

INFORMACJE OGÓLNE
Kenia to państwo położone we wschodniej części Afryki. Otacza ją Ocean Indyjski. W tym kraju pora sucha występuje w styczniu i lutym oraz od lipca do października. Aby wypoczywać na plaży najlepiej udać się w sierpniu i wrześniu. Lepiej omijać miesiące między kwietniem a lipcem, gdyż jest to pora deszczowa.
 
CO WARTO ZOBACZYĆ?
Co najbardziej ciągnie do Kenii? Chyba Safari, gdzie na własnej skórze można poczuć oddech lwa lub zobaczyć z bliskiej odległości żyrafę, słonia i inne dzikie zwierzęta. Głównymi atrakcjami jest też Park Narodowy Góry Kenii - miejscowi mają tam domy z widokiem na Kere Nyaga czyli Górę Jasności. Wyszczerbiony czubek tego masywu, który znajduje się między chmurami i oświetla go słońce daje niebiański efekt. Warto zobaczyć również Jezioro Nakuru, gdyż zamieszkują tam zwierzęta takie jak bawoły, nosorożce oraz lwy. Można tam też przekroczyć równik. Aby zobaczyć wspaniałe gatunki ptaków trzeba odwiedzić Jezioro Bogoria. Z kolei jezioro Naivasha słynie z domu kolonialnego Joy`a i Georga Adamsonów, w którym znajdują się pamiątki związane z Elzą. Przemierzając Kenię zawsze trafia się do Nairobi, gdzie zwiedza się popularne budynki i zabytki tego regionu. W okolicach miasta znajduje się Muzeum Karen Blixen i skansen Bomas, w którym znajdują się odtworzone egzotyczne wioski. Innym wyjątkowym, idealnym do odpoczynku miejscem jest Wybrzeże Mombasa. Jeśli trafimy na przypływ warto wykąpać się w oceanie, a jeśli na odpływ, polecamy spacer wśród rafy koralowej.
 
CO WARTO ZJEŚĆ?
Kuchnia kenijska jest bardzo urozmaicona w porównaniu do innych krajów afrykańskich, dlatego powinna zaspokoić ludzi, którzy są ciekawi nowych smaków. Na wschodzie kraju podawane są wyłowione z miejscowych wód owoce morza. Warto zaznaczyć, że w większości kraju  do posiłku z reguły podawana jest duża ilość owoców i surówek. Mieszkańcy Kenii do większości swoich potraw dodają również mięso. Bardzo popularne danie to Ugali czyli płatki kukurydziane podane z sosem warzywnym lub gulaszem. Popularna jest także Nyama - pieczeń z kozła pieczona na ogniu. Z kolei githeri to mieszanka specjalnych warzyw podawana na gorąco. Dla tych, co lubią słodkości polecane są mandaazi czyli pączki. Mogą oni także spróbować chapatis czyli coś w stylu naszej naleśnikowej tortilli na słodko. Oprócz tego je się również kebab, ryby, a do picia warto zamówić miejscowe piwo i rum.
 
WARTO WIEDZIEĆ
Ciekawostką samego kraju jest poliandria – jedna kobieta może mieć paru mężów, co jest dość rzadkim zjawiskiem.
Jeśli chcemy zrobić zdjęcie tubylcom, powinniśmy zapłacić za to, gdyż zakazane jest robienie zdjęć bez ich zgody.
Bilety wstępu dla cudzoziemców są bardzo często dwa razy droższe niż dla ludzi z kraju, a do rezerwatu nawet dziewięciokrotnie.
Należy pamiętać o chorobach, które mogą być przeniesione przez komary, moskity, czy muchy. Trzy, główne choroby występujące na tych terenach to malaria, denga i ślepota rzeczna.
Obowiązkowym szczepieniem jest przeciwko żółtej gorączce. Przed wyjazdem musi zostać to odnotowane w międzynarodowej książeczce szczepień.
Ważne by pamiętać o profilaktyce antymalarycznej, gdyż nie ma szczepionki przeciwko malarii.
Ważne również zapamiętać, aby nie spożywać wody z kranu i nawet opłukując zęby używać wody przygotowanej.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu. Powinny również znaleźć się tam minimum 2 strony wolne.
Koszt wizy wynosi 100 USD.
 
WALUTA
szyling kenijski (KSH).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sprzedajemy oferty z wylotem z Warszawy, Katowic i Niemiec. Zgłoś się do naszych specjalistów, którzy upolują specjalnie dla Ciebie najkorzystniejsze, wyselekcjonowane okazje ze wszystkich organizatorów wycieczek tj. Itaka, Rainbow, Wezyr, Neckermann i inni. U nas można załatwić także wizy do Kenii.
 

Jeśli znajdziesz nocną ofertę dzwoń na numer 500 523 524 (codziennie do godz. 23). Wspólnie dokonamy rezerwacji, dzięki czemu już następnego dnia na możesz wylecieć wymarzone wczasy. 

Jeśli wakacje planujesz ze spokojem i z dużym wyprzedzeniem polecamy wczasy first minute, dzięki czemu jako pierwszy wybierzesz swoje wymarzone wakacje. Otrzymasz przy tym pakiet korzyści oraz atrakcyjną cenę.

POLECANE HOTELE

Baobab Beach Resort & Spa ****+  – Wybrzeże Mombasy

Dzięki staraniom właścicieli powstał unikalny zespół hotelowy złożony właśnie z dwóch sąsiadujących ze sobą obiektów. Goście są zachwyceni wyjątkową urodą plaży, tropikalną przyrodą i bajecznymi widokami na Ocean Indyjski. Można tam spędzić wymarzone afrykańskie wakacje w luksusowym i spokojnym otoczeniu. Dbałość o najmniejszy szczegół, znakomita kuchnia i profesjonalna obsługa znalazły uznanie międzynarodowej klienteli. Hotele były wielokrotnie wyróżniane prestiżowymi nagrodami za jakość świadczeń.

Southern Palms Beach Resort **** – Wybrzeże Mombasy

Afrykański raj, bajkowa plaża z miękkim białym piaskiem, kokosowe palmy w tropikalnym ogrodzie. Udany mariaż architektury suahili z motywami arabskimi. Lokalne motywy dodają egzotycznych smaczków: charakterystyczne łóżka pili-pili zostały wyrzeźbione przez miejscowych rzemieślników. Znakomicie wyposażony i profesjonalnie prowadzony, oferuje wysoki standard usług i międzynarodową atmosferę. Świetna kuchnia, wieczory tematyczne, bogaty bufet lub elegancka obsługa kelnerska. Kompleks pięknych basenów uważany jest za największy w Afryce Wschodniej!

Voyager Beach Resort ****+ –  Riviera Maya

Fantastyczny pomysł na rodzinne wakacje, wypad z przyjaciółmi i romantyczną randkę. Bardzo popularny wśród bywalców i lubiany za świetny serwis, znakomitą kuchnię i przyjemny program animacji. Hotel jest utrzymany w tradycyjnym stylu suahili, leży przy pudrowo białej plaży Nyali w ogromnym, pięknie zadbanym tropikalnym ogrodzie. Do dyspozycji 3 baseny, w tym jeden typu infinity, dający złudzenie łączenia się z oceanem. Bliskie związki z morzem podkreśla dowcipne nazewnictwo: pokoje to koje, a piętra to pokłady.