Zamień swoje wakacje w prawdziwą przygodę! W ofercie aktywny wypoczynek: trekkingi, nurkowanie, surfing, wyprawy rowerowe, wycieczki foto i wiele innych.

TREKKINGI

Odkryj świat pieszo, z plecakiem. Przygoda, wyzwanie, kontakt z naturą i satysfakcja z aktywnie spędzonych wakacji. Propozycja wyjazdów trekkingowych do różnych regionów, sprawdzone szlaki górskie. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie aktywnym wypoczynkiem powstały programy łączące pasję do gór z profesjonalną organizacją. Taka formuła pozwala zwiedzać świat ścieżkami niedostępnymi dla samochodów. Od dachu Afryki Północnej po mityczne szlaki Masywu Olimpu, podróż do miejsc ukrytych pośród górskiego krajobrazu. Programy mają różne poziomy trudności, oferta skierowana jest do tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z górami, a także do tych doświadczonych, którzy marzą o wspinaniu się na coraz wyższe szczyty. Osoby szukające większych wrażeń zachęcamy do zapoznania się z ofertą wycieczek trekkingowych w dziale Ekspedycji.

AKADEMIA FOTOGRAFII

Warsztaty fotograficzne w plenerach marokańskich, indyjskich, włoskich pod okiem profesjonalnych fotografów to niepowtarzalna szansa, żeby poznać tajniki ich warsztatu, nauczyć się robić zdjęcia na najwyższym poziomie, a przy okazji przeżyć przygodę życia. Zdjęcia to rejestr naszych najpiękniejszych wspomnień, pamiętnik pisany przy pomocy migawki, a wakacje bez aparatu fotograficznego to jak pamiętnik, w którym brakuje treści. Fotografia stała się częścią naszego życia, z każdego wyjazdu przywozimy ich tysiące. Jak więc fotografować świadomie, co to znaczy zrobić dobre zdjęcie, jak je kadrować i selekcjonować – tego wszystkiego będzie się można dowiedzieć podczas fotograficznych wypraw. Idealnie łączą one pasję fotografowania z pasją do podróżowania!

WYCIECZKI ROWEROWE

Poczucia wolności towarzyszącego poznawaniu świata na rowerach nie można porównać z niczym innym. Jest to forma podróży uznawana za najbardziej niezależną. Turystyka rowerowa z roku na rok jest coraz popularniejsza i staje się nowym sposobem na poznawanie ciekawych miejsc. Propaguje także aktywny wypoczynek i zdrowy styl życia.Dla pasjonatów dwóch kółek prezentujemy 13 propozycji wycieczek rowerowych: samolotowych, autokarowych, objazdowych i stacjonarnych (z noclegami w jednym hotelu) w 10 europejskich krajach: Portugalia, Hiszpania, Włochy, Grecja, Cypr, Chorwacja, Bułgaria, Rumunia, Dania i Irlandia. Łącznie ponad 3500 rowerowych kilometrów we wszystkich programach. Piękne krajobrazy, terenowe trasy, długie podjazdy, zjazdy, szlaki wzdłuż dolin rzek i w górskich rejonach. Oferta skierowana jest do rodzin z dziećmi, miłośników aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia, a także doświadczonych rowerzystów ze sportowym zacięciem. Każda z wycieczek ma określony poziom trudności, co umożliwia wybór programu zależnie od umiejętności. Rower można wypożyczyć na miejscu lub zabrać ze sobą (na zapytanie, w miarę wolnych miejsc w środkach transportu).

EKSPEDYCJE

Nasze ekspedycje to ekscytujące podróże na kraniec świata i wielka przygoda dla ludzi z pasją, pragnących poznać regiony intrygujące egzotycznymi krajobrazami i wielokulturowością. Programy naszych ekspedycji są bardzo różnorodne, od wypraw trekkingowych w głąb himalajskich wyżyn, raftingu Gangesem, himalajskich bezdroży po jeep safari przez najwyższe przełęcze świata i trasy rowerowe na wysokości ponad 4000 m n.p.m. Ekspedycje są organizowane w kameralnych grupach, by w pełni skoncentrować się na odwiedzanych miejscach. Wyposażenie i sposób zakwaterowania dostosowano do specyfiki miejsca, często są to namioty turystyczne, jurty, duże stacjonarne obozowiska lub beduińskie oazy. Ekspedycje łączą ludzi aktywnych, o podobnych pasjach, lubiących odkrywać świat w nietypowy sposób.