Biuro Podróży Itaka powstało w 1989 roku. Od kilku lat zajmuje pozycję lidera branży turystycznej w Polsce. Jednak sukces nie pojawił się od razu. Na osiągnięcia pracowano latami,a firma stopniowo się rozwijała i powiększała, aż dotarła na sam szczyt.

Itaka w przeciągu całej swojej działalności podejmowała wiele decyzji i działań wybierając często pionierskie rozwiązania. Organizator podjął się trudnego zadania – zaczął prowadzić działania mające na celu rozwój turystyki zagranicznej. Itaka stopniowo wprowadzała też swoje autorskie programy wycieczek objazdowych, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Biuro Podróży Itaka cały czas poszukuje nowych kierunków wczasowych, które będę obsługiwane przez czartery. Obecnie Itaka ma w swojej ofercie wyjazdy wypoczynkowe do około 100 krajów na całym świecie. Współpracuje z kilkunastoma liniami lotniczymi, hotelami na całym świecie i wieloma innymi biurami podróży. W czasie swojej 25-letniej działalności dorobiła się ugruntowanej pozycji na rynku. Dla osób, które skorzystały z ich ofert jest sprawdzonym i pewnym organizatorem.

 

Itaka ciągle się rozwija, wprowadza nowe technologie, a także inwestuje w nowe destynacje i sieć sprzedaży. Co roku wydawane są dwie edycje katalogów na sezon letni oraz zimowy. Od 2010 roku realizowany jest też nowy projekt „Itaka &Gala” - podróże w stylu gwiazd. Są to propozycje luksusowych wypoczynków w hotelach najwyższej klasy. Te oferty z pewnością ucieszą najbardziej wymagających klientów.

Itaka wysyła swoich Klientów w najdalsze zakątki świata, takich jak: Argentyna, Australia, Chile, Etiopia, Ekwador, Kenia, Malezja, Peru, Oman, Tanzania, Uganda i wiele wiele innych. Oprócz egzotycznych, dalekich krajów w ofercie Itaki znajdziemy regiony najczęściej wybierane na wyjazdy wakacyjne: Egipt, Turcja, Grecja, Hiszpania czy Portugalia. W biurze podróży Itaka kupimy oferty First Minute, Last Minute, Last Second i wiele wiele innych.

Biuro Podróży Itaka zdobyło wiele nagród, m.in. w 2007 i 2008 zostało nagrodzone Złotym Laurem Klienta. W 2005 roku jako pierwsze polskie biuro podróży otrzymała tytuł Europroduktu. Nie sposób wymienić wszystkich nagród i tytułów jakimi uhonorowano tą firmę. Wszystkie te nagrody świadczą o tym, że Itaka jest jednym z liderów na polskim rynku turystycznym.