INDIE

Indie

INFORMACJE OGÓLNE
Indie leżą między Pakistanem, Chinami, Nepalem, a Bhutanem. Od strony północnej kraj ten otoczony jest przepięknymi górami - Karakorum i Himalajami. Na zachodzie Zatoki Bengalskiej ma dostęp do Morza Arabskiego, a na południowym wschodzie do Morza Andamańskiego. Klimat w Indiach różni się w zależności od regionu kraju. Ogólnie panuje tam klimat zwrotnikowy, jednak na północy jest on bardziej zwrotnikowo-monsunowy, a na południu kraju wilgotny. Z kolei w górach przechodzi w podzwrotnikowo-górski. W styczniu temperatura wynosi ok. 15°C, natomiast w maju, który jest najcieplejszym miesiącem, temperatura wynosi od 27 do 30°C . Jedynie na pustyni Thar temperatura jest znacznie większa – zaczyna się od 36°C. W Polsce istnieje ambasada Indii. Wynika to z nawiązania w 1954 roku stosunków dyplomatycznych z niepodległymi Indiami. Ponad 70% ludności wyznaje hinduizm. Język oficjalny to hindi, ale na miejscu można się dogadać w języku angielskim.
  
CO WARTO ZOBACZYĆ?
Podobno istnieje powiedzenie: „Poznając Indie, poznajesz cały świat”. Jednak tego można się dowiedzieć tylko i wyłącznie jadąc tam na wycieczkę. Północ kraju jest ośrodkiem turystycznym i zamieszkuje ją ¾ mieszkańców tego kraju. W tej części kraju istnieją dwa największe lotniska: Bombaj i Delhi.
Delhi jest stolicą kraju i tam też stacjonuje siedziba rządu. To drugie największe miasto w Indiach. Podzielone jest na dwie części. Nowa część zaprojektowana została przez Brytyjczyków i znacznie odbiega od części starej. Można w niej ujrzeć Jama Masjid czyli największy meczet indyjski, a także słynną Bramę Indii oraz Świątynię Lotosu. Ciekawi różnych miejsc mogą wsiąść w pociąg i dojechać do miejscowości Agra, gdzie stoi znany Tai Mahal lub do Jaipur, które jest tak zwanym różowym miastem z Pałacem Wiatrów. W samej Delhi możemy zobaczyć takie atrakcje jak Złota Świątynia. Dla fanów trekkingu i gór polecamy Kaszmir. 
 
CO WARTO ZJEŚĆ?
Trzeba pamiętać, że w Indiach nie je się wołowiny, ale na pewno natrafimy na kurczaka w sosie curry. Z mięs popularna jest również baranina i kozina. Warto jednak skupić się na bezmięsnych specjałach takich jak ryż (basanti), chleb roti i paratha, a także idli – specjalnej spłaszczonej bułeczki ze sfermentowanej soczewicy urad i mąki ryżowej. Nie brakuje tam również posiłku zwanego dosa czyli coś na styl naleśników. Jeśli ktoś lubi ostre przyprawy i warzywa to polecamy zamówić malasa dosa. Charakterystyczny dla tego kraju jest również ghee – tłuszcz zwierzęcy, który używany jest zamiast masła. Bardzo ważnym składnikiem posiłków są przyprawy, których jest mnóstwo i często są ostre.
 
WARTO WIEDZIEĆ
W Indiach wiele osób potrafi mówić po angielsku i jest to kraj nastawiony na turystów, jednak trzeba pamiętać, że chęć pomocy wcale nie musi być bezinteresowna, ale nastawiona na zysk. To normalne, bo każdy musi jakoś zarobić na życie. Jak w wielu miejscach na świecie warto uważać na kieszonkowców. Nie wolno pić wody z kranu, a jedynie z butelki. Trzeba uważać również na lód w napojach, gdyż z reguły jest on robiony z nieprzygotowanej wody, co przede wszystkim dla osób z wrażliwymi żołądkami może popsuć wakacje. Pamiętajcie, by podczas wycieczek objazdowych zamawiać potrawy „no spicy”, ponieważ w innym przypadku możemy otrzymać o wiele za ostry posiłek. Jeżeli natomiast wydarzyłyby się problemy żołądkowe, pomóc może zielony kokos albo przywieziona z Polski buteleczka z alkoholem. Uwaga również na owoce sprzedawane na ulicy oraz na przypadkowe osoby chcące wymieniać nam pieniądze, gdyż może skończyć się to kradzieżą. Mimo takich sytuacji policja z reguły twierdzi, że w Indiach nie ma kradzieży.
 
WALUTA
Rupia Indyjska (INR)
1 rupia = 100 paise
1 złoty = ok. 17, 16 INR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Sprzedajemy wycieczki objazdowe do Indii w atrakcyjnych cenach. Na zamówienie znajdziemy dla Państwa najtańsze super last minute w wybranym terminie. Mamy w ofercie wszystkich organizatorów turystycznych oraz wyloty głównie z Warszawy, Katowic i Niemiec. Wyrabiamy wizy do Indii

Jeśli znajdziesz nocną ofertę dzwoń na numer 500 523 524 (codziennie do godz. 23). Wspólnie dokonamy rezerwacji, dzięki czemu już następnego dnia na możesz wylecieć wymarzone wczasy. 

Jeśli wakacje planujesz ze spokojem i z dużym wyprzedzeniem polecamy wczasy first minute, dzięki czemu jako pierwszy wybierzesz swoje wymarzone wakacje. Otrzymasz przy tym pakiet korzyści oraz atrakcyjną cenę