HISZPANIA - MALGRAT DE MAR

wiek 12- 19 lat

Miejscowość wypoczynkowa położona ok. 60 km od Barcelony. Posiada wspaniałą, długą plażę, nadbrzeżną promenadę, przy której znajdują się liczne sklepy, bary i restauracje. Wieczorem warto się wybrać na spacer po XV wiecznej starówce z typowo śródziemnomorską atmosferą. W pobliżu miejscowości znajduje się park wodny Marineland. 

 

TERMINY:
27.06 – 06.07.2018
04.07 – 13.07.2018
11.07 – 20.07.2018
18.07 – 27.07.2018
25.07 – 03.08.2018

 

CENA: 1.840 zł

 

ZAKWATEROWANIE:
Hotel Cartago Nova 3* – położony przy nadmorskiej promenadzie pełnej sklepików, straganów z pamiątkami i kafejek. Do plaży – 25 m (podziemne przejście). Pokoje 3 i 4-osobowe, wszystkie z łazienkami i klimatyzacją oraz balkonem. Większość pokoi z przepięknym widokiem na morze. Hotel posiada duży basen, salę bilardową, restaurację i bar przy basenie. W obiekcie znajduje się dyskoteka. Każdego wieczoru w hotelu odbywają się animacje.

 

WYŻYWIENIE:
W cenie oferujemy zakwaterowanie z trzema posiłkami, w których skład wchodzą śniadanie, obiad oraz kolacja. Wyżywienie serwowane jest w formie bufetu. Do obiadów i kolacji podawana jest woda.

 

ŚWIADCZENIA:
przejazd komfortowym autokarem;
7 noclegów w Hiszpanii;
śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu (do obiadu i kolacji podawana jest woda);
opieka wykwalifikowanej kadry i pilota;
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w TU Signal Iduna;

 

PROGRAM RAMOWY:
Dzień 1: Wyjazd grupy o godz. 06:00. Przejazd przez Niemcy i Francję.
Dzień 2: Przyjazd do hotelu ok. godz. 9:00. Zakwaterowanie w hotelu ok. godz. 12:00. Obiad.
Dzień 2-9: Pobyt na wybrzeżu Costa Brava, wypoczynek, plażowanie i możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych (dodatkowo płatnych u rezydenta) organizowanych na  miejscu. Zwiedzanie i spacery po Malgrat de Mar: park Can Campassol, Zamek Palafolls - średniowieczny zamek z wieżą strażniczą górującą nad miastem, z którego roztacza się piękny widok na okolicę,  Turó d'en Serra – najwyżej położona strefa w miasteczku, która oferuje wspaniałe widoki na Malgrat de Mar, wybrzeże i morze.
Dzień 9: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i złożenie bagaży. Czas wolny. Obiad. Po obiedzie wyjazd do Polski.
Dzień 10: Przyjazd do Poznania około godz 19.00.

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

MIASTECZKO WODNE WATERWORLD
Wyjazd na całodzienną zabawę do Wodnego Światu w Lloret de Mar. Na terenie miasteczka znajduje się szereg basenów, zjeżdżalni i innych atrakcji związanych z wodą. Bilet wstępu zawiera dojazd i uprawnia do korzystania ze wszystkich atrakcji na terenie parku przez cały dzień. Więcej szczegółów wraz z opisem poszczególnych atrakcji można znaleźć na stronie www.waterworld.es. Cena - 33

 

BARCELONA
Wycieczka do stolicy Katalonii. To niezwykłe miasto znacznie różni się od reszty kraju, gdyż posiada własną, wyrafinowaną kulturę, co szczególnie widać w niespotykanej architekturze Antonio Gaudiego. W programie wycieczki zawarte są największe atrakcje: najbarwniejsza hiszpańska ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, platformą widokową i obiektami olimpijskimi, perełki Antoniego Gaudiego: Parc Guell, Casa Batlo, Casa Milla i wreszcie największa z nich – Katedra Sagrada Familia. Dla fanów piłki nożnej przygotowaliśmy wizytę w Camp Nou (wstęp 22 €). Cena - 35 

 

MONTSERRAT
Całodzienna wycieczka gwarantująca zapierające dech w piersiach widoki, malownicze krajobrazy i niesamowite formacje skalne o przedziwnych kształtach. To jednak tylko nieliczne atrakcje, które czekają na Państwa podczas wycieczki na to zadziwiające krajobrazowo wzgórze. Będziecie Państwo podziwiać tutejszy Klasztor Benedyktynów, który wbudowano po tym jak w cudownych okolicznościach odnaleziono figurkę Matki Boskiej. Kontakt z La Morenetą ma magiczne właściwości – dotknięcie figurki powoduje, że w przeciągu roku spełniają się życzenia i prośby, z którymi przyjeżdżamy do klasztoru. Dla chętnych istnieje możliwość skorzystania z wjazdu na punkt widokowy kolejką górską. Cena - 40€.

 

MARINELAND
 Połączenie ogrodu zoologicznego, delfinarium i parku wodnego. Tu zanurzycie się w basenie, zjedziecie na pontonie, a w chwili przerwy zobaczycie pokaz tresury fok, papug i delfinów. Cena - 33

 

REJS STATKIEM DO TOSSY
 Miasteczko nazywane perełką wybrzeża Costa Brava. Cena - 20

 

UWAGI:
Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł / os. 
- W hotelu płatna taksa klimatyczna w wysokości 0,5 €/dzień od osoby powyżej 16 roku życia.
Pierwszym posiłkiem jest obiad w dniu przyjazdu, a ostatnim obiad w dniu wyjazdu.
- Istnieje możliwość wykupienia prowiantu na drogę powrotną w kwocie 5€.
- Wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych i maści na oparzenia słoneczne.
- Sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników poza wycieczkami fakultatywnymi, to około 100€.
- Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z licznych wycieczek fakultatywnych, płatnych dodatkowo u opiekunów (organizowane przez lokalne biuro podróży, realizowane przy odpowiedniej liczbie uczestników).
Nad młodzieżą czuwa wykwalifikowana kadra, pilot, ratownik oraz rezydent w Hiszpanii. Opieka lekarska na wezwanie (lekarz hiszpański).

 

WAŻNE!
Prosimy o zabranie ważnego paszportu lub dowodu osobistego!

  

(kor.)