GRECJA - PARALIA

wiek 12- 19 lat

Jeden z najbardziej znanych kurortów Riwiery Olimpijskiej. Szerokie, piaszczyste plaże nagradzane od lat Niebieską Flagą za czystość i bezpieczeństwo, możliwość uprawiana sportów wodnych i wiele imprez kulturalnych gwarantują udane wakacje. Miejscowe tawerny kuszą lokalnymi przysmakami, muzyka Zorby rozbrzmiewa do późnych godzin nocnych, a młodzież bawi się w miejscowych dyskotekach. Paralia jest doskonałym miejscem, od którego można zacząć przygodę z grecką historią. Niedaleko stamtąd do legendarnego Olimpu i bizantyjskich klasztorów - Meteorów. Można wybrać się też na jednodniowy wypad do stolicy Grecji - Aten.

Riwiera Olimpijska to najbardziej lubiany, a zarazem najczęściej odwiedzany przez polskich turystów region Grecji. Powodem popularności jest usytuowanie, niepowtarzalny klimat riwiery oraz przystępne ceny. Region zwany Riwierą Olimpijską nazwę otrzymał od góry Olimp, której zawdzięcza swój wspaniały klimat, możliwość doskonałego wypoczynku przy wysokich temperaturach oraz przepiękne krajobrazy urozmaicone ciekawymi historiami. Usytuowanie regionu w “sercu Grecji" daje możliwość poznania jej bez potrzeby przemieszczania się i zmiany zakwaterowania, ponieważ stąd wszędzie jest blisko, a podczas wycieczek fakultatywnych poznacie prawie całą Grecję. 

 

TERMINY:
07.07 – 19.07.2018

 

CENA: 1.870 zł

 

ZAKWATEROWANIE:
Aparthotel Li-La-Lo w Paralii położony 200 m od piaszczystej plaży. Pokoje 3 i 4-osobowe z łazienkami i TV. Opcjonalnie klimatyzacja, płatna dodatkowo - 5/dzień/pokój.

 

WYŻYWIENIE:
3 posiłki dziennie: śniadania, obiady i kolacje. Do obiadu i kolacji serwowana jest woda.

 

 

ŚWIADCZENIA:
przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, barek, klimatyzacja);
- 1 nocleg ze śniadaniem w Budapeszcie;
9 noclegów w Paralii;
wyżywienie 3 x dziennie w Grecji;
opieka doświadczonej kadry pedagogicznej, pilota i rezydenta;
program pobytowy;
ubezpieczenie KL, NNW i bagaż;

 

PROGRAM RAMOWY:
Dzień 1: Zbiórka o godz. 05:40 na parkingu przed wejściem do Starego Zoo (ul. Zwierzyniecka). Przejazd przez Czechy i Słowację na Węgry do Budapesztu. City - tour - panorama miasta nocą. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 2: Śniadanie. Po krótkim zwiedzaniu miasta przejazd przez Serbię i Macedonię do Grecji.
Dzień 3: Przyjazd do Paralii ok. godz. 09:00. Zakwaterowanie w hotelu. Obiad i odpoczynek.
Dzień 3 - 12: Pobyt na Riwierze Olimpijskiej. Plażowanie, kąpiele w morzu i dyskoteki. Możliwość uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych.
Dzień 12: Śniadanie. Wyjazd do Polski.
Dzień 13: Przyjazd do Poznania około godz. 15:00.

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

METEORY
 Meteory to tzw. "wiszące klasztory" - unikat w skali światowe  zarówno pod względem architektonicznym jak i widokowym. Poznamy wspaniałą kulturę bizantyjską, zobaczymy jak dziś wytwarza się ikony czyli święte greckie obrazy.  Cena - 22

 

OLIMP
Wycieczka na "dach starożytnego świata". Cena - 18 

 

ATENY
Stolica kraju z zabytkami świata antycznego wtopionymi w nowoczesną metropolię. Świątynia Zeusa i Ateny czy kolorowa dzielnica Plaka to tylko niektóre z atrakcji jakie będziemy zwiedzać podczas tej wycieczki. Cena - 40€.

 

WIECZÓR GRECKI
 Doskonały sposób na poznanie radości życia Greków, którą wyrażają wspaniałym, ekspresyjnym tańcem Syrtraki. Podczas zabawy nauczymy się tańca Zorby, a także poznamy tajniki wyśmienitej kuchni greckiej. Cena - 17

 

SKIATHOS
Rejs statkiem wycieczkowym na bajkową wyspę Skiathos. Podczas rejsu zobaczymy tańce kapitańskie, podziwiać będziemy port w Tessali i wypoczniemy na jednej z najładniejszych plaż w Grecji - Kukunaries - 35

 

UWAGA!
Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł / os.  

 

WAŻNE!
Proszę o zabranie ważnego paszportu lub dowodu osobistego!

 

MIEJSCE WYJAZDU:
Poznań - bez dopłat, godz. 5:40 ul. Zwierzyniecka (parking przed Starym Zoo);
Wrzesnia - 50 zł /os .godz. 5:00 ul. Wrocławska 36 (McDonald);
Leszno - 90 zł / os. godz. 4:30  ul. Św. Józefa (parking przy parku wodnym Akwawit);
- Turek - 110 zł / os. godz. 3:30  ul. Milewskiego 1 (parking przed OST Gromada);
Konin - 110 zł/os. godz. 04:30 - Dworzec PKP, terminal autobusowy;

 

(kor.)