CHORWACJA - ZADAR

wiek 13-18 lat

Stolica północnej Dalmacji latem zmienia się w tętniący życiem kurort oferujący świetną zabawę! Tysiące ludzi bawi się na ulicach w rytmach dobrej muzyki, co nazywane jest „zadarskim latem”. Zaskoczą Was osiągnięcia współczesnej architektury, do których należą słynne, pierwsze na świecie morskie organy, na których gra wyłącznie natura i solar „Pozdrowienia dla Słońca”. Niesamowitości tych zjawisk nie da się opowiedzieć, trzeba ich doświadczyć osobiście! Dodatkową zabawę gwarantuje bliskie spotkanie z leczniczym błotkiem. Zachwycająca Chorwacja z krystalicznie czystą wodą, mnóstwem wysp i wysepek, wspaniałymi widokami sprawi, że zostawicie tu serce i będziecie do niej wracać!

 

 ZAKWATEROWANIE:
Sprawdzone międzynarodowe Schronisko Młodzieżowe w dzielnicy turystycznej Zadaru – Borik. Na przeciwko hostelu znajduje się plaża. Dla chętnych - centrum sportów wodnych – tylko 500 m (windsurfing, banan, spadochrony skutery i narty wodne – dodatkowo płatne). Do historycznego centrum mamy ok. 3 km., ok.50 m od hostelu przystanek komunikacji miejskiej , koszt biletu 10kn – ok. 1,3€. Do dyspozycji w schronisku jest recepcja, Wi-Fi, taras z barem, restauracja, dyskoteka, boiska do piłki nożnej, koszykówki i piłki ręcznej.

Pokoje 3-, 4-, 5- i 6-osobowe z łazienkami. W pokojach znajdują się łóżka piętrowe. Hostel zapewnia pościel, natomiast nie zapewnia ręczników.


WYŻYWIENIE:
3 posiłki dziennie – self service

 

ŚWIADCZENIA:
 transport autokarem LUX (AC, WC, DVD) – patrz rozkład jazdy;
 8 lub 7 noclegów w hostelu;
wyżywienie 3 razy dziennie;
zwiedzanie Zadaru z przewodnikiem;
suchy prowiant na drogę powrotną;
opiekunów;
ratownika;
ubezpieczenie KL, NNW i bagażu;
CD ze zdjęciami z turnusu;
pamiątkowe gadżety;

 

CENA NIE ZAWIERA:
dopłaty do transportu – patrz rozkład jazdy;
suchego prowiantu w drodze do Chorwacji;
obowiązkowej opłaty za wstęp do Parku Narodowego Plitvickie Jeziora (115zł lub 25€; dla młodzieży powyżej 18 lat: 180 zł lub 40€);
obowiązkowej opłaty klimatyczno-administracyjnej 10€;
depozytu na komunikację miejską 8€;
obowiązkowej kaucji zwrotnej 25€;

 

PROGRAM:
Dzień 1Wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy (obowiązkowo paszport lub dowód osobisty!). Wyjazd z kraju w godzinach popołudniowych po rozdzieleniu kierunków: Chorwacja i Włochy w bazie przesiadkowej w Pszczynie. Przejazd nocny przez Czechy, Austrię, Słowenię.
Dzień 2: Przyjazd do hostelu w godzinach porannych, pierwszy posiłek lunch, zakwaterowanie od godz.14.00.
Dzień 3-9W trakcie pobytu – odpoczywamy, zażywamy kąpieli morskich i słonecznych, bawimy się, gramy, zwiedzamy, zero nudy. Nasza najlepsza kadra wypełni Wam czas i zapewni atrakcje! W programie m.in. city game, zabaw rekreacyjno-sportowe, wyjścia „na miasto”, shopping, wycieczki.
Dzień 10: po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Parku Narodowego Plitvickie Jeziora (obowiązkowa opłata 115 zł lub 25€; dla młodzieży powyżej 18 lat: 180 zł lub 40€)), zwiedzanie parku, w międzyczasie lunch, nocny przejazd przez Słowenię, Austrię, Czechy.
Dzień 11: Przyjazd do Pszczyny około południa. Powrót do poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy. Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez Rodziców lub osoby upoważnione.

 

WYCIECZKA OBOWIĄZKOWA:
Po śniadaniu i wykwaterowaniu – wyjazd do Parku Narodowego Plitvice. Jest to jedno z najbardziej urokliwych i zjawiskowych miejsc w Chorwacji, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku. Park Narodowy obejmuje 16 jezior, które są połączone 92 wodospadami. Całodniowa wycieczka zawiera zwiedzanie jezior na piechotę oraz wycieczkę łodzią zasilaną energią elektryczną, a następnie przejażdżkę pociągiem. Czas zwiedzania to około 8 godzin. W międzyczasie przewidujemy lunch. CENA: do 18 lat - 90 zł/ 20 € ; 18+ - 140 zł/ 30 € 

 


WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

KORNATI 
Rejs statkiem na archipelag Kornati. Niezapomniana jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Wysp Kornati (ponad 100 wysp i wysepek). Wysokie skały (ok. 80 m), zapierające dech w piersiach krajobrazy, a na wyspach - stare rybackie osiedla. Jednym z celów wycieczki jest urocza wyspa Mana z niespotykanymi klifami oraz pozostałościami filmowego miasteczka, a także dwiema pięknymi plażami z krystalicznie przezroczystą wodą. Tu zatrzymujemy się na 2 h plażowania z możliwością skoków do wody z wysokości 5-10 m pod okiem ratownika. Następnie płyniemy na wyspę Kornat, gdzie czeka na nas lunch – ryba lub mięso z grilla, do tego sałatki i owoce oraz wino (18+), sok lub woda bez ograniczeń. Po pikniku udajemy się w powrotny rejs do Zadaru, podczas którego – przy odrobinie szczęścia – można zaobserwować pływające wzdłuż statku delfiny. Płyniemy statkiem o nazwie „Błękitna Laguna”; początek rejsu – godz. 8.00, w Hostelu jesteśmy ok. 18.00.  - ok. 50€ lub 230 zł.

NIN
Wycieczka autokarowa. Nin jest małym miasteczkiem, którego centrum znajduje się na niewielkiej wyspie (o średnicy 500 m), połączonej z lądem dwoma mostami. Miasto znane jest z rzymskich zabytków, zatoki z piaszczystą plażą i niesamowitym widokiem na góry. Dodatkową atrakcję stanowią pokłady leczniczego błota z którego „ku zdrowotności” można korzystać. W lagunie w pobliżu wyspy znajdują się baseny w których wytwarza się sól. Przy solanach możemy zobaczyć muzeum, zakupić produkowaną tam sól, jak i zwiedzić same solany.W słoneczne popołudnie wyruszamy autokarem, zwiedzając najpierw solanę i stare miasto w Ninie. Następnie udajemy się na plażę, gdzie do kolacji korzystamy z plażowania, kąpieli morskich i błotnych.- ok. 15€ 

PAKLENICA
Wycieczka autokarem do Parku Narodowego. Zadziwiające piękno mitycznej chorwackiej góry Velebit osiągneło swój szczyt w Parku Narodowym Paklenica. Na relatywnie małym obszarze (zaledwie 95 km2) znajdują się wyjątkowo atrakcyjne krajobrazy oraz nietknięta przyroda. Mamy tu około 150 km ścieżek i tras, od turystycznych z kanionu Wielkiej Paklenicy do jaskini Manita Peć, domu leśnegoLugarnica i domu górskiego, do górskich, które prowadzą do najwyższych szczytów góry Velebit: Vaganski Vrh (1 758 m) i Sveto Brdo (1753m). Całodzienna wycieczka prowadzi naskanionem Velika Paklenica. Po drodze zwiedzamy podziemne tunele Bunkeri, wykopane przez dawną Jugosłowiańską Armię Ludową, a następnie malowniczymi ścieżkami podążamy w kierunku jaskini Manita Peć, której wejście znajduje się na wysokości około 550 m n.p.m. Dla wytrwałych proponujemy poszerzyć wyprawę o wizytę w paklenickim młynie oraz wejście na punkt widokowy do twierdzy Paklarić. Istnieje możliwość wyboru innego odcinka trasy wycieczki. - ok. 30€UWAGI:
Kaucja zwrotna w wysokości 25€ obejmuje ewentualne szkody wyrządzone przez uczestników.
Sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki ok. 100€.
W celu usprawnienia formalności związanych z leczeniem poza granicami, zalecamy dodatkowo zabranie karty EKUZ – EUROPEJSKIEJ KARTY UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO (szczegóły www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/informacje-ogolne).


UWAGA!
Pieniądze na wycieczki, kaucję zwrotną i opłatę klimatyczno-administracyjną i depozyt na komunikację miejską opiekunowie zbierają pierwszego dnia pobytu, a kaucję oddają w ostatnim dniu.

 

TERMINY I CENY:
03.07 – 13.07.2018 - 1495 zł
11.07 – 21.07.2018 - 1795 zł
19.07 – 29.07.2018 - 1795 zł
27.07 – 06.08.2018 - 1495 zł
04.08 – 14.08.2018 - 1495 zł
12.08 – 21.08.2018 - 1395 zł
19.08 – 28.08.2018 - 1295 zł

Dopłata za dojazd z Poznania: 150 zł

O dopłaty z innych miast prosimy pytać w biurze.

(ok.)