STANY ZJEDNOCZONE

Obie Ameryki: Północna i Południowa są uważane za egzotyczne miejsca, ponieważ są dalekie i nieznane. Jeszcze do niedawna były to rejony ciężko dostępne dla przeciętnego człowieka.Wraz z rozwojem lotnictwa i innych technologii kontynent amerykański robi się coraz bardziej dostępny, zarówno pod względem dojazdu, jak i ceny. 

Stany Zjednoczone

INFORMACJE OGÓLNE
Podobno Ameryka to cały świat w jednym miejscu - ogromne metropolie kontrastują tam z największymi cudami natury. Na całym świecie uważana jest jako jedna z największych potęg gospodarczych. Leży pomiędzy Ocean Spokojnym, a Oceanem Atlantyckim i Zatoką Meksykańską. Klimat większości obszaru USA jest umiarkowany, jednak na Hawajach i Florydzie jest on tropikalny, a na Alasce arktyczny. Znajdziemy też tereny o półsuchym i suchym klimacie. USA podzielone jest na 50 stanów. Stolicą tego państwa jest Waszyngton, gdzie znajduje się główny ośrodek władzy państwowej. 
 
GDZIE WARTO POJECHAĆ?
Miłośników przyrody z pewnością zainteresuje Wielki Kanion w stanie Kolorado, który jest największym przełomem rzeki na świecie. Wielki Kanion można zwiedzać na różne sposoby: tradycyjnie, pieszo, małymi busami albo helikopterem. Nieważne jaki wybierzemy, ponieważ wrażenia w każdym przypadku będą niesamowite. Będąc w USA trudno nie zahaczyć o Nowy Jork. Miasto to można określić mianem „stolicy świata”, gdyż jest to centrum kulturalne, finansowe oraz modowe, Nowy Jork wyznacza trendy chyba w każdej dziedzinie na świecie. Koniecznie należy zobaczyć Times Square, Broadway, Empire State Building, Cantral Park oraz Statue Wolności, jednak to tylko kilka topowych miejsc w Nowym Jorku. Niedaleko Nowego Jorku jest stolica Stanów Zjednoczonych – Waszyngton, gdzie znajdziemy słynny Biały Dom. Nie zapomnijmy też o pięknych kalifornijskich plażach takich jak w Miami. Będąc w Kalifornii można też pomyśleć nad rejsem na wyspy, np. Bahamy. Jeśli z kolei będziemy mieć okazję być na zachodnim wybrzeżu to obowiązkowo trzeba się udać do Las Vegas. Miasto to zostało wybudowane od podstaw pośrodku pustyni. Swoją sławę zawdzięcza licznym kasynom oraz kolorowym neonom, które spotkamy na każdym kroku. Las Vegas znane też jest z szybkich ślubów, które są tutaj zawierane, gdyż właściwie cały stan Nevada nie wymaga zbyt wielu formalności. Nawet w kasynach często możemy spotkać specjalne kaplice. Warto wybrać się do Los Angeles z dzielnicą Hollywood oraz San Francisco. Stany Zjednoczone na pewno zachwycą osoby, które lubią nowoczesne miasta i drapacze chmur.
 
CO WARTO ZJEŚĆ?
Jedzenie w Ameryce kojarzy się głównie z fast-foodem. To własnie tam powstały popularne na całym świecie restauracje, takie jak McDonald czy KFC. Również w cukiernictwie znajdziemy wiele specjałów, z których słynie ten kraj - ciasto czekoladowe brownies czy fluffemutter czyli kanapka z kremem z pianek cukrowym i masłem orzechowym, a także przepyszna szarlotka. Każdy stan USA różni się pod względem potraw. Będąc w Arizonie warto zjeść chimichanga - chrupiącą tortille z mięsem, serem i innymi dodatkami. Na Florydzie bardzo popularny i niezwykle smaczny jest torcik na zimno ze specjalnej odmiany limonek z dodatkiem bitej śmietany. W Waszyngtonie potrafią doskonale przyrządzać łososia, Z kolei w stanach Nevada i Nowy York znajdziemy ogromną ilość restauracji z całego świata.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Amerykańska przygoda na wyciągnięcie ręki! Kompleksowo przygotujemy Państwa do wycieczki objazdowej USA. Pomożemy wyrobić wizę do Stanów Zjednoczonych oraz wybrać najtańszą wycieczkę dopasowaną do potrzeb. Wyselekcjonujemy najlepszą ofertę objazdową ze wszystkich organizatorów turystycznych tj. Itaka,Rainbow, Neckermann i inni. Wylot z polskim przewodnikiem z Warszawy, Katowic lub z Niemiec. Jeśli posiadasz wizę do USA to razem możemy znaleźć atrakcyjne cenowo oferty Last Minute.  
 

Jeśli znajdziesz nocną ofertę dzwoń na numer 500 523 524 (codziennie do godz. 23). Wspólnie dokonamy rezerwacji, dzięki czemu już następnego dnia na możesz wylecieć wymarzone wczasy. 

Jeśli wakacje planujesz ze spokojem i z dużym wyprzedzeniem polecamy wczasy first minute, dzięki czemu jako pierwszy wybierzesz swoje wymarzone wakacje. Otrzymasz przy tym pakiet korzyści oraz atrakcyjną cenę.