Ponad 25 lat doświadczenia i miano jednego z pierwszych prywatnych biur podróży w Polsce to gwarancja najwyższej jakości oferty Matimpex Travel oraz profesjonalnego podejścia do Klienta. Biuro już od 1989 roku organizuje wycieczki i wakacje w całej Europie. Znakomite efekty pracy potwierdzają przyznane im nagrody – w 2002 roku biuro zostało uhonorowane znakiem "Dobre, bo Polskie" za organizację i prowadzenie wycieczek po Europie Południowej. 
W grudniu 2007 roku otrzymali kolejny certyfikat: "Najlepsze w Polsce" za organizację weekendów lotniczych do stolic i metropolii europejskich. Od tego czasu nie spoczęli na laurach – stale doskonalą swoją ofertę europejskich weekendów: umożliwiają wyloty z lotnisk w całej Polsce, rozbudowują programy wycieczek, a także proponują coraz lepsze hotele. W 2011 r. zostali ponownie docenieni przez Klientów certyfikatem "Najlepsze w Polsce" za wysoką jakość weekendów lotniczych. Nagrody te są dla nich szczególnie ważne, ponieważ są przyznawane dzięki uznaniu konsumentów. Obecnie współpracują z zespołem najlepszych pilotów i nieustannie starają się doskonalić świadczone usługi, wychodząc naprzeciw sugestiom i potrzebom Klientów.

Jako pierwsi wprowadzili wyjazdy City-Break na polski rynek. Przez wszystkie lata dopracowywali programy, poszukiwali nowych kontaktów, rozwiązań i możliwości. Dzięki temu dziś jest największym touroperatorem oferującym wycieczki weekendowe, a niektóre z programów są unikatowe na polskim rynku! Stoi za nimi nie tylko bogactwo doświadczenia, ale również mnogość kierunków, świetna baza hotelowa oraz starannie dobrana kadra pilotów. 

W ofercie znajdziemy Rzym, Barcelonę, Paryż, Londyn oraz wiele innych fascynujących kierunków na weekendowy wypad! Wielkie metropolie tętnią życiem przez cały czas. Duża część propozycji jest dostępna cały rok,  choć oczywiście zmienia się nieco na zimę zależnie od dostępności połączeń lotniczych.