:no translation

 

MEKSYK

Meksyk

INFORMACJE OGÓLNE
Ludzie rządni zwiedzania powinni wybrać się do Meksyku, gdyż jest to miejsce, które oferuje turystom podróż przez historię świata. Większość zabytków prekolumbijskich miesza się z nowoczesną architekturą, która wzbogaca urok tego miejsca. Oprócz pięknych zabytkowych miejsc, Meksyk ma do zaoferowania dostęp do najnowszych technologii oraz infrastruktury turystycznej na wysokim poziomie. Należy zaznaczyć, iż kraj swój urok zawdzięcza pamiątkom, które odziedziczyli po Majach, Aztekach i Olmekach. Poprzez największe wymieszanie się wielu kultur, religii i tradycji stało się krajem, który powinno się chociaż raz w życiu zobaczyć, gdyż nigdzie na świecie nie doświadczy się tak wspaniałych wrażeń. Ponadto wśród wielkich metropolii, które oblegane są przez miliony ludzi, występują niewielkie osady, gdzie styl życia odbiega od dzisiejszych realiów i nie ma tam takiego pośpiechu. Osady te żyją według własnych zasad, gdzie tradycje i poglądy przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Meksyk jest tak cudowny, że trudno jest mu się oprzeć.
 
CO WARTO ZOBACZYĆ?
Będąc w Meksyku obowiązkowo należy zobaczyć stolicę tego urokliwego kraju. Miasto Meksyk jest bogate w wiele zabytków godnych polecenia. Będąc tam koniecznie należy odwiedzić Sanktuarium Matki Boskiej w Gaudelupe - miejsca bardzo ważnego dla każdego Meksykanina. Podobno niegdyś jednemu Indianinowi ukazała się Matka Boska u stóp wzgórza Tepeyac. Ponadto godna polecenia jest również dzielnica Zona Rosa. Miejsce to jest bardzo bogate i wypełnione przez ekskluzywne restauracje i pięknie ubranych ludzi. Dzielnica ta może być dla turystów odskocznią od szarości otaczającego świata. Warto odwiedzić także Muzeum Antropologiczne, Xocimilco, Palacio de Bellom Artes (Pałac Sztuk Pięknych), Muzeum Fredy Kahlo, a także imponujące wnętrze budynku Poczty Głównej.
Oprócz pięknych zabytkowych budynków Meksyk posiada wiele piaszczystych i szerokich plaż, które mogą okazać się czymś wyjątkowym dla osób preferujących błogie lenistwo i plażowanie. W pobliżu Cancun ukryte jest miejsce nazywane przez Majów Wyspą Jaskółczą. Wyspa Cozumel z kolei jest rajem dla ludzi fascynujących się światem podwodnym, która oprócz pięknego krajobrazu pochwalić się może najczystszą wodą na świecie. Jej przejrzystość określania jest w granicach siedemdziesięciu kilometrów. To wymarzone miejsce dla osób nurkujących. Kryjącą wiele miłych niespodzianek wodę otaczają piękne, piaszczyste plaże. Poza plażowaniem można tam również spędzić czas aktywnie na polach golfowych, windsurfingu oraz dyskotekach z bardzo dobrą, taneczną muzyką. Jednym słowem Meksyk to kwintesencja niezapomnianych wakacji.
 
CO WARTO ZJEŚĆ?
Przebywając na południu Meksyku, każdy zwiedzający powinien spróbować czekolady, która przyrządzona jest na zimno z ziaren kakaowca, chilli oraz białej kukurydzy. W przeciwieństwie od północnego Meksyku, gdzie dania są znacznie delikatniejsze, w tej części kraju preferowana jest bardzo pikantna kuchnia. Specjalnością północnej części kraju jest cariche - zupa z kukurydzy i surowej ryby marynowanej w soku z limonki. Turyści będący w Meksyku nie mogą zapomnieć o oryginalnej tequili oraz  sfermentowanym i kilkukrotnie destylowanym alkoholu, którego moc zawdzięczana jest przechowywaniu w dębowych beczkach z sokiem agawy.
 
WARTO WIEDZIEĆ
Ustalając termin wyjazdu zaleca się zwrócić uwagę na kilka szczegółów, na przykład dotyczących środków komunikowania, wiz lub kontaktu z polska ambasadą.
Pomimo, iż Meksykanie są ludźmi otwartymi i gościnnymi, warto pamiętać o napiwkach w kawiarniach i restauracjach, gdzie ich wysokość to dziesięć procent wartości rachunku.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Znajdziesz u nas najkorzystniejsze, wyselekcjonowane oferty wycieczek super last minute do Meksyku wszystkich organizatorów tj. Itaka, Rainbow, Wezyr, Neckermann i inni. Możliwy wylot z Warszawy, Katowic i Niemiec. Możemy połączyć wycieczki objazdowe z wypoczynkiem all inclusive na plaży. Zgłoś się do naszych specjalistów, którzy upolują specjalnie dla Ciebie ofertę marzeń

Jeśli znajdziesz nocną ofertę dzwoń na numer 500 523 524 (codziennie do godz. 23). Wspólnie dokonamy rezerwacji, dzięki czemu już następnego dnia na możesz wylecieć wymarzone wczasy. 

Jeśli wakacje planujesz ze spokojem i z dużym wyprzedzeniem polecamy wczasy first minute, dzięki czemu jako pierwszy wybierzesz swoje wymarzone wakacje. Otrzymasz przy tym pakiet korzyści oraz atrakcyjną cenę.

:no translation

POLECANE HOTELE

Grand Palladium Riviera Maya Resort & Spa *****  – Riviera Maya

Ogromna wioska wakacyjna z bogatą infrastrukturą - różnorodne pokoje, 29 restauracji i barów, strefy basenowe o łącznej powierzchni blisko 1 ha, liczne aktywności oraz dobrej klasy serwis. Jest to odpowiednie miejsce na rodzinny wypoczynek i na relaks we dwoje. Dla najmłodszych basen ze zjeżdżalniami i animacje, dla dorosłych basen ukryty w jukatańskiej selwie. 

Iberostar Quetzal ****+  – Riviera Maya

Idealna na zimowe wakacje propozycja marki Iberostar. Kompleks położony przy jednej z najpiękniejszych plaż regionu. Otoczony tropikalnym ogrodem, gdzie oprócz bujnej roślinności można podziwiać zwierzęta takie jak małpy, pawie, tukany i papugi. Piękny, duży basen będzie idealnym miejscem na orzeźwienie, a różnorodne atrakcje i animacje umilą czas zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Do dyspozycji Gości jest nie tylko 5 restauracji tematycznych, serwujących dania z różnych stron świata i 5 barów oferujących smakowite koktajle, ale także codzienna możliwość godzinnego wypożyczenia kajaków, windsurfingu, rowerów, nurkowania w basenie lub skorzystania z kortu tenisowego.

Iberostar Paraiso del Mar ****+ –  Riviera Maya

 Położony na dużym, pięknie utrzymanym terenie, tuż przy urokliwej piaszczystej plaży Paraiso Playa. Doskonały wybór dla wczasowiczów, którzy lubią aktywnie spędzać czas – do dyspozycji Gości są m.in. 3 korty tenisowe, siłownia, sauna, boisko do siatkówki i windsurfing. Po aktywnie spędzonym dniu warto wybrać się na spacer po plaży lub alejkami bujnego zielonego ogrodu hotelowego. Dzięki klubom dla dzieci i nastolatków oraz codziennym animacjom jest to idealny wybór także dla rodzin z dziećmi.

Grand Bahia Principe Riviera Maya *****  – Riviera May

Pięknie położony, przy plaży z delikatnym, jasnym piaskiem obramowanej palmami jest idealnym miejscem na aktywne, rodzinne wakacje. Rafa koralowa, olbrzymi kompleks z delfinarium i bogata oferta sportów wodnych to tylko część atrakcji jakie czekają na miejscu. Do dyspozycji Gości jest łącznie kilkanaście barów i restauracji, piękny basen, z którego można podziwiać widok na ocean. Komfortowe i przestronne pokoje, rewelacyjna meksykańska kuchnia i doskonała atmosfera to gwarancja udanych wakacji.

Nowe zasady dotyczące polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

 

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

 

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

 

Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest:

 

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 

  • realizacji usług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

 

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

 

Komu możemy przekazać dane?

 

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

 

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

 

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

 

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

 

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

 

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

 

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

 

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

 

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.