:no translation

 

MALEDIWY

Malediwy

INFORMACJE OGÓLNE
Malediwy to państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim około 500 km na południowy zachód od Indii. Jest to kraj muzułmański, który w 1965 roku odzyskał niepodległość. Przed jej uzyskaniem kraj ten był sułtanatem. Co odróżnia Malediwy od innych krajów, do których wybierają się turyści? Na pewno ilość wysepek, których jest aż 1190! Są one osadzone na 26 atolach koralowych. Występuje tam bardzo wilgotny klimat równikowy. Stolicą jest Male, który jest jedynym ośrodkiem miejskim w całym kraju. Państwo to bierze udział w akcjach przeciwko powiększaniu się efektu cieplarnianego, ponieważ leży jedynie 2 metry nad powierzchnią morza, co zdecydowanie zwiększa szanse na jego zalanie. Gospodarka Malediwów to w głównej mierze turystyka, połów tuńczyka i rolnictwo.

Państwo wyróżnia rzadko spotykany teren, z uroczymi wysepkami, pięknymi widokami i wspaniałą egzotyczną roślinnością! Do tego na wakacjach możesz poczuć złoty miękki piasek pod swoimi nogami. Nie zabraknie okazji, by poleniuchować pod palmą i położyć się w hamaku na zasłużonym urlopie. Można również popływać w pięknych turkusowych lagunach. Jest to idealne miejsce dla ludzi ceniących odpoczynek, ciszę i spokój, aby wreszcie wypocząć od codzienności i uspokoić myśli.   

CO WARTO ZOBACZYĆ?
Jeśli znudzi nam się leniuchowanie, można również pozwiedzać. Co można tam zobaczyć? Oczywiście najlepszym miejscem do tego będzie stolica – Male. Tam znajduje się Meczet Piątkowy oraz Pałac Sułtański, a także Falochron Japoński. To miasto tętni życiem targowisk, kafejek oraz charakteryzuje się gwarnymi, klimatycznymi uliczkami. Można się spotkać tam z niesamowitymi widokami. Aby dobrze poznać Malediwy, powinniśmy udawać się w rejs statkiem atolami. Dla fanów wędkowania prowadzone są wycieczki fakultatywne na nocne połowy oraz na 4-godzinne połowy dużych ryb. Można również zwiedzić tereny pod wodą z maską i rurką – podobno są tam najlepsze tereny do nurkowania na świecie. Malownicze tereny, spokój i atrakcje pozostaną w pamięci na długi czas po powrocie.
 
WARTO WIEDZIEĆ
Hotele są położone głównie na wysepkach. Z reguły bywa tak, że jeden resort hotelowy zajmuje jedną wysepkę, dzięki czemu jest mało turystów. Do znanych rejonów turystycznych należą: Hithadhoo, Fuamulaku oraz Kudahuvadhoo. 
Ruch turystyczny na Malediwach jest ograniczony. Co ciekawe tydzień na Malediwach jest rozplanowany trochę inaczej niż u nas, ponieważ dni robocze przypadają od niedzieli do czwartku, a weekend wypada w piątek i sobotę.
 
CO WARTO ZJEŚĆ?
Dużo osób twierdzi, że jedzenie na Malediwach jest przepyszne. Głównym składnikiem dań w tym kraju są ryby (zwłaszcza tuńczyk). Przyprawy są również ciekawe – używa się wiórków kokosowych, surowego chili, a także soku z cytryny. Garudhiya to jedna z najpopularniejszych potraw malediwskich i jest to przejrzysta zupa z kawałkami tuńczyka. Gotując dłużej taką rybę, powstaje nowe danie – rihaakuru. Popularne są także wędzone i suszone ryby. Mieszkańcy uprawiają tam słodkie ziemniaki.
 
WALUTA
rupia malediwska (MVR)
1 rupia = 100 leria
1 euro to ok. 17,2 MVR
W użytku jest też dolar amerykański.
 
DOKUMENTY
Paszport ważny jest 6 miesięcy. Nie jest potrzebna wiza wjazdowa, gdyż na lotnisku otrzymuje się bezpłatny stempel, który zezwala na wjazd. Jedyne wymagania dotyczą wyspy zamieszkanej przez miejscowych – tam potrzebna jest zgoda MSW lub zaproszenie ze strony przedstawiciela społeczności lokalnej (potwierdzonego przez MSW).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Wycieczka na Malediwy to spełnienie marzeń wielu osób. Jeśli jesteś jedną z nich to zapraszamy do kontaktu, znajdziemy dla Ciebie najlepsze okazje cenowe. W ofercie mamy tylko sprawdzone oferty super last minute all inclusive na Malediwy wszystkich polskich i niemieckich organizatorów turystycznych. Znajdziesz tutaj największy wybór z wylotem z Katowic, Warszawy lub Niemiec. 

Jeśli znajdziesz nocną ofertę dzwoń na numer 500 523 524 (codziennie do godz. 23). Wspólnie dokonamy rezerwacji, dzięki czemu już następnego dnia na możesz wylecieć wymarzone wczasy. 

Jeśli wakacje planujesz ze spokojem i z dużym wyprzedzeniem polecamy wczasy first minute, dzięki czemu jako pierwszy wybierzesz swoje wymarzone wakacje. Otrzymasz przy tym pakiet korzyści oraz atrakcyjną cenę. 

:no translation

POLECANE HOTELE

Royal Island Resort Spa *****  – Baa Atol

Raj na środku oceanu! Biała, długa plaża, błękit Oceanu Indyjskiego i eleganckie wille, z których można bezpośrednio przejść na plażę – to wymarzone miejsce na romantyczne wakacje. Piękny basen, kolacja we dwoje w egzotycznej scenerii i doskonały serwis na najwyższym światowym poziomie to wszystko w jednym miejscu, przygotowane specjalnie dla najbardziej wymagających.

Kuredu ****  – Lhaviyani Atol

Hotel położony jest ok. 140 km na północ od Male, w regionie, który słynie z bogactwa rafy koralowej. Obiekt oferuje kilka restauracji, w tym serwujące dania `a la carte – grillową, azjatycką i włoską. W ramach all inclusive można skorzystać z lekcji nurkowania, windsurfingu albo podziwiać widoki w trakcie rejsu statkiem o zachodzie słońca. Na gości czekają m.in. wille i bungalowy z prywatnymi basenami. To idealny wybór dla tych, którzy poszukują beztroskiego relaksu w egzotycznym miejscu, szczególnie par. 

Paradise Island Resort Spa ***** –  Male Atol

Luksusowe wakacje spędzone w tym wyjątkowym hotelu pozostaną w pamięci każdego Gościa na bardzo długo! Hotel Paradise Island znajduje się na dobrze zagospodarowanej, tropikalnej wyspie z bujną roślinnością i długą, piaszczystą plażą. Kosmopolityczny charakter hotelu sprawia, że każdy będzie czuł się tutaj wyśmienicie. Polecany dla rodzin z dziećmi.

Sun Island Resort Spa *****  – Ari Atol

Jeden z największych hoteli na Malediwach położony w niewielkiej odległości od lotniska. Zlokalizowany na zapierającej dech w piersiach tropikalnej wyspie z bujną roślinnością, niesamowitymi plażami oraz pokojami o dobrym standardzie. Polecany również dla rodzin z dziećmi.

Nowe zasady dotyczące polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

 

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

 

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

 

Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest:

 

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 

  • realizacji usług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

 

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

 

Komu możemy przekazać dane?

 

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

 

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

 

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

 

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

 

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

 

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

 

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

 

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

 

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.