:no translation

 

BUŁGARIA 

Wyjeżdżając na wakacje do Bułgarii zobaczysz malownicze krajobrazy, zjesz przepyszne jedzenie i poznasz gościnnych mieszkańców. Niekończące się, piaszczyste i szerokie plaże oraz czyste wody bardzo ciepłego Morza Czarnego to niewątpliwie wakacyjne atuty, które zachęcają do rezerwacji wakacji. Znajdziesz tam zarówno pełne przepychu, tętniące życiem, imprezowe kurorty, jak i spokojniejsze hotele na uboczu oraz ciche miejscowości idealne na letnie wczasy z dziećmi. Turystyczny renesans Bułgaria przeżywała w latach 80-tych, ale obecnie znów wraca do łask polskich turystów. Powodem są przede wszystkim dobre ceny i rosnąca jakość usług.

Bułgaria

INFORMACJE OGÓLNE
Bułgaria leży na południu Europy w środkowej części Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z Rumunią, Serbią, Macedonią, Grecją i Turcją.  Z północy naturalną granicę stanowi Dunaj, zaś od wschodu Morze Czarne. Długość nadbrzeża sięga 400 km, z czego ok.150 km zajmują szerokie i piaszczyste plaże. Lata w Bułgarii są gorące i suche, zimy z kolei wilgotne i chłodne. Średnia temperatura wody od czerwca do września wynosi 23°C, a w sierpniu osiąga nawet 29°C. Od 1991 r. Bułgaria jest republiką, w której władzę ustawodawczą sprawuje Zgromadzenie Narodowe. Kraj podzielony jest na 28 prowincji. Stolicą jest Sofia, którą zamieszkuje 1,4 mln osób. Inne duże miasta to: Płowdiw, Warna, Ruse, Stara Zagora, Plewen, Wraca i Burgas, do którego Poznań ma bezpośrednie połączenia lotnicze.
 
Ten bałkański kraj jest miejscem pełnym kontrastów, które łatwiej zauważyć podróżując z plecakiem w głąb kraju niż wylegując się całymi dniami na plaży w miejscowościach turystycznych. Poza tętniących życiem, pełnych przepychu wakacyjnych kurortów znajdują się tu również spokojne i ubogie miejscowości górskie z przesympatycznymi mieszkańcami.  Polecamy dlatego propozycje wyjazdów, które łączą wypoczynek ze zwiedzaniem lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Jeśli jednak powodem przyjazdu jest głównie odpoczynek w słońcu to na turystów czekają przepiękne plaże dwóch walczących ze sobą o miano najlepszych kurortów: Słoneczny Brzeg i Złote Piaski.

 
SŁONECZNY BRZEG CZY ZŁOTE PIASKI?
Słoneczny Brzeg to aż 8 kilometrów plaż, gdzie średnia temperatura wody w okresie wakacyjnym wynosi od 20°C do 26°C, a zasolenie morza jest o połowę mniejsze niż w Morzu Śródziemnomorskim.
Plaże Złotych Piasków z kolei według okolicznych legend są karą dla piratów. Podobno nieuczciwie zdobyte skarby, zakopane na plaży zostały zamienione w złoty piasek. Bez względu na to ile w tym prawdy turyści mogą cieszyć się długimi i szerokimi (miejscami nawet osiągającymi 100 metrów!) aromatycznymi plażami, bowiem okalają je lasy piniowe.
 
W obu kurortach dostępne jest wszystko, czego spragniony wypoczynku turysta do szczęścia potrzebuje. Znajdują się tam wodne atrakcje w postaci aquaparków, basenów i infrastruktury związanej ze sportami wodnymi,
a na a mieście organizowane są imprezy do białego rana.
 
 
CO WARTO ZJEŚĆ?
Koniecznie polecamy spróbować przepysznej bułgarskiej kuchni, która wbrew pozorom nie ogranicza się tylko do szopskiej sałatki i rakiji. Jest to także gjuwecz (rodzaj gulaszu), 
musaka (zapiekanka z ziemniaków i bakłażana), bob czorba (zupa z białej fasoli),
ogórkowy tarator (jogurtowy chłodnik), kebabczety z baraniny,
trienica (zupa na bazie soku z kiszonej kapusty) oraz zrobiona z orzechów baklawa na deser.
 
 
CO WARTO ZOBACZYĆ?
Pikanterii pobytu w Bułgarii dodaje bałkański klimat, przepiękne krajobrazy oraz starożytne i średniowieczne zabytki m.in. sztuki bizantyjskiej. UNESCO wpisało na swoją listę następujące obiekty:
- Bojańska Cerkiew w Sofii - średniowieczna świątynia prawosławna z bardzo dobrze zachowanymi freskami;
- Jeździec z Madary - relief naskalny wykuty na pionowej skale na wysokości 23 metrów;
- Skalne cerkwie w Iwanowie - zespół wykutych kościołów, kaplic i klasztorów z dobrze zachowanymi freskami;
- Tracki grobowiec z Kazanłyku z malowidłami ściennymi; 
- Zabytkowe miasto Nesebyr pełne architektonicznych zabudowań, w tym ok. 40 świątyń;
- Rezerwat przyrody Srebyrna, w którym stacjonuje blisko 180 gatunków ptaków;
- Park Narodowy Pirinu znajdujący się w górach Pirinu;
- Monastyr Rilski czyli klasztor kościoła wschodniego usytuowany w kotlinie górskiego masywu Riła;
- Tracki grobowiec w wiosce Swesztari ozdobiony kariatydowymi rzeźbami;
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Polecamy na wakacje oferty last minute all inclusive ze sprawdzonymi hotelami w atrakcyjnych cenach. Sprzedajemy oferty wszystkich organizatorów turystycznych tj. Itaka, Neckermann, Rainbow, Wezyr, Exim i inni. Wyloty z całej Polski m.in. z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Gdańska. Skontaktuj się z naszym specjalistą, który wyselekcjonuje najlepszą ofertę samolotem lub autokarem dopasowaną do Państwa potrzeb.

Jeśli znajdziesz nocną ofertę dzwoń na numer 500 523 524 (codziennie do godz. 23). Wspólnie dokonamy rezerwacji, dzięki czemu już następnego dnia na możesz wylecieć wymarzone wczasy. 

Jeśli wakacje planujesz ze spokojem i z dużym wyprzedzeniem polecamy wczasy first minute, dzięki czemu jako pierwszy wybierzesz swoje wymarzone wakacje. Otrzymasz przy tym pakiet korzyści oraz atrakcyjną cenę.

:no translation

POLECANE HOTELE

BLISKO PLAŻY 

DIT Evrika Beach Club ****  – Słoneczny Brzeg

Rozległy kompleks o powierzchni 56 000 m² w północnej części Słonecznego Brzegu, w odległości krótkiego spaceru od centrum, tuż przy promenadzie z licznymi sklepikami, barami i tawernami. Składa się z aneksu położonego przy piaszczystej plaży z nadmorską promenadą i części głównej wkomponowanej w bujną zieleń ogrodu. Parki wodne dla dorosłych i dzieci, klubowy charakter, niezobowiązująca wakacyjna atmosfera, bogata oferta rekreacyjno-sportowa – oto idealne miejsce na aktywne, rodzinne wakacje.

Marina Grand Beach ***** –  Złote Piaski 

Pięciogwiazdkowy, elegancki Marina Grand Beach to gwarancja udanych wakacji - wysoka jakość usług, urozmaicona, smaczna kuchnia, bogata oferta zabiegów w hotelowym centrum SPA to bezsprzeczne atuty tego hotelu. Położenie tuż przy plaży oraz niedaleko centrum bułgarskiej stolicy lata - Złotych Piasków, sprawia, że nie można się tutaj nudzić.

  

DLA RODZIN Z DZIEĆMI

DIT Evrika Beach Club *****  – Słoneczny Brzeg

Rozległy kompleks o powierzchni 56 000 m² w północnej części Słonecznego Brzegu, w odległości krótkiego spaceru od centrum, tuż przy promenadzie z licznymi sklepikami, barami i tawernami. Składa się z aneksu położonego przy piaszczystej plaży z nadmorską promenadą i części głównej wkomponowanej w bujną zieleń ogrodu. Parki wodne dla dorosłych i dzieci, klubowy charakter, niezobowiązująca wakacyjna atmosfera, bogata oferta rekreacyjno-sportowa – oto idealne miejsce na aktywne, rodzinne wakacje.

Sol Nessebar Bay & Mare ****  – Słoneczny Brzeg

Pełen atrakcji kompleks wakacyjny, położony na rozległym terenie wśród zieleni, należy do cenionej sieci Sol Hotels i obejmuje 2 hotele 4-gwiazdkowe: Bay i Mare oraz hotel 5-gwiazdkowy Palace. Proponujemy pokoje w części Bay i Mare. Nowy aquapark, bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne, animacje dla dzieci i dorosłych, doskonałe wyżywienie w formie all inclusive i piaszczysta plaża bezpośrednio przy hotelu – to gwarancja udanych wakacji dla rodzin z dziećmi i wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Do dyspozycji eleganckie centrum spa z bogatą ofertą zabiegów. 

Kotva ****  – Słoneczny Brzeg

Doskonały na rodzinne wodne szaleństwa – aż 3 baseny, których łączna powierzchni to ponad 1000 m²! Goście mogą bezpłatnie korzystać z 2 miniaquaparków ze zjeżdżalniami, które znajdują się na terenie hotelu. Blisko hotelu znajduje się piaszczysta, rozległa plaża. Warto również wybrać się na zwiedzanie starożytnego Nessebaru, położonego w odległości spaceru.

 

VIP

Royal Helena Sands ***** –  Słoneczny Brzeg

Pięciogwiazdkowy hotel Helena Sands położony jest w Słonecznym Brzegu, bezpośrednio przy szerokiej, piaszczystej plaży. Słynie z wyjątkowej jakości usług, wyśmienitej kuchni i wyjątkowej oferty zabiegów relaksujących i upiększających, jakie oferuje hotelowe centrum SPA. Niewątpliwą zaletą hotelu jest również jego otoczenie - park wokół sprawia, że hotel zdaje się leżeć w oazie zieleni - z dala od zgiełku kurortu.

 

BLISKO CENTRUM ROZRYWKI

Marina Grand Beach ***** –  Złote Piaski

Pięciogwiazdkowy, elegancki Marina Grand Beach to gwarancja udanych wakacji - wysoka jakość usług, urozmaicona, smaczna kuchnia, bogata oferta zabiegów w hotelowym centrum SPA to bezsprzeczne atuty tego hotelu. Położenie tuż przy plaży oraz niedaleko centrum bułgarskiej stolicy lata - Złotych Piasków, sprawia, że nie można się tutaj nudzić.

Nowe zasady dotyczące polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

 

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

 

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

 

Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

 

Administratorem Państwa danych osobowych jest:

 

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 

  • realizacji usług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

 

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

 

Komu możemy przekazać dane?

 

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

 

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

 

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

 

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

 

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

 

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

 

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

 

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

 

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.